PRZEDSZKOLE Nr 81

w Gdańsku

Jadłospis od 2 do 5 stycznia 2017 r.


2017-01-02 - poniedziałek
I Śniadanie: Kanapki, twaróg ze szczypiorkiem, mielony klops , papryka, ogórek kiszony, mleko , Pieczywo razowe, masło, twaróg szczypiorek, mięso mielone, czosnek, liść laurowy, tymianek, sól, jajko, cebula duszona, papryka czerwona, ogórek kiszony, mleko,
II Śniadanie: owoc, kapusta , owoc, kapusta
Obiad: kotlet z piersi kurczaka, kasza, sałatka z fasoli, herbata miętowa , Pierś z kurczaka, jajko, bułka tarta, olej, kasza jęczmienna, fasola żółta, ogórek kiszony, cebula, jabłko, herbata miętowa
Podwieczorek: Zupa jarzynowa z ziemniakami,maślanka z gruszką , Zupa gotowana na gęsinie, włoszczyzna świeża, ziemniaki, przyprawa uniwersalna, maślanka, gruszka


2017-01-03 - wtorek
I Śniadanie: zupa mleczna z kaszą manną, kanapki z miodem , Chleb razowy, kasza manna, mleko, miód
II Śniadanie: mandarynka, burak żułty , mandarynka, burak żółty
Obiad: schab ze śliwką, ziemniaki, surówka z marchewki z sezamem i jabłko, woda z pomarańczą , Schab, suszona śliwka, cebula, marchewka, por seler, ole, tymianek świeży, pieprz, sól, ziemniaki, marchewka, jabłko, sezam prażony, cytryna, oliwa z oliwą, woda, pomarańcz, cytryna, świeża mięta,
Podwieczorek: zupa krem brokułowy, grzanki, jogurt z bananem , zupa gotowana na gęsinie, brokuły włoszczyzna świeża, ziele angielskie, liść laurowy, pieprz, przyprawa uniwersalna "linia szkolna" , grzanki z chleba razowego,jogurt z bananem


2017-01-04 - środa
I Śniadanie: kanapki z twaróg z suszonymi pomidorami, schab duszony, papryka, ogórek kiszony, kawa na mleku , Pieczywo razowe, masło, twaróg, czosnek, bazylia, suszone pomidory, sól, pieprz, schab duszony (wyrób własny sól, tymianek, majeranek, czosnek), papryka czerwona, ogórek kiszony, kawa zbożowa, mleko, miód
II Śniadanie: owoc, kalarepa , owoc, kalarepa
Obiad: Placki naleśnikowe z jabłkiem, marchewka, herbata owocowa , Mąka, jabłko, przyprawa do piernika, cynamon, jajko, mleko,sól, marchewka, herbata owocowa wa
Podwieczorek: zupa jarzynowa z ciecierzycą, baton zbożowy , zupa gotowana na gęsinie, ciecierzyca, włoszczyzna świeża, ziele angielskie, liść laurowy, pieprz, przyprawa uniwersalna "linia szkolna" majeranek, ziemniaki, płatki owsiane, rodzynki, mleko, jajko, banan


2017-01-05 - czwartek
I Śniadanie: kanapki ze schabem duszonym, humus z ciecierzycy, kawa zbożowa, papryka, ogórek kiszony, Pieczywo razowe, masło, ciecierzyca, sezam, masło, sól jodowo-potasowa, pieprz ziołowy, cytryna, schab duszony (własny wyrób, czosnek, pieprz sól, tymianek), papryka czerwona, ogórek kiszony, mleko, kawa zbożowa
II Śniadanie: owoc, seler naciowy, dip koperkowy , owoc, seler naciowy, jogurt naturalny, koper
Obiad: pulpety drobiowe w sosie pieczarkowym, makaron, marchewka na ciepło, kalarepa, kompot z jabłek, pierś z kurczaka, sól jodowo-potasowa, bazylia świeża, cebula, czosnek, jajko, bułka tarta, pieczarki, makaron pełnoziarnisty, marchewka :juniorka", kalarepa, jabłka
Podwieczorek: zupa ogórkowa z ziemniakami, koktajl wiśnie w czekoladzie , Zupa gotowana na gęsinie, marchewka, pietruszka, seler, por, ziemniaki, ogórek kiszony przyprawy ( pieprz czarny, sól) mleko, wiśnie, banan, karob