PRZEDSZKOLE Nr 81

w Gdańsku

Nagroda dla Przedszkola Nr 81 w konkursie „Gdańsk jeMy zdrowo”!

nagroda jemy zdrowo 4

 

W roku 2015 przystąpiliśmy do pilotażowego programu „Gdańsk – jeMy zdrowo”. Jego celem jest poprawa jakości żywienia dzieci w gdańskich placówkach oświatowych.

 

nagroda jemy zdrowo 3Wzięliśmy również udział w konkursie, którego celem było wyłonienie i nagrodzenie placówki, w której przywiązuje się szczególną wagę do jakości żywienia dzieci oraz udostępnia rodzicom aktualną informację o składzie posiłków (aplikacja Jemy Zdrowo), a także propaguje się prawidłowe nawyki żywieniowe.

 

 

Zdobyliśmy główną nagrodę jako placówka, która wykazała się największym zaangażowaniem i przygotowała najsmaczniejszy i zdrowy jadłospis w ramach organizowanego konkursu.

 

nagroda jemy zdrowo 2

 

W bieżącym roku szkolnym będziemy kontynuować działania nad uatrakcyjnieniem jadłospisu oraz uzmysłowieniem dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie, picie wody, spożywanie warzyw i owoców.

Zachęcamy Państwa do aktywnego włączenia się w nasze działania poprzez wdrażanie zmian w rodzinnym jadłospisie, kształtowanie pozytywnego nastawienia dzieci do różnorodnych potraw, smaków i podkreślanie jak ważna dla zdrowia jest jakość spożywanych posiłków.

 

nagroda jemy zdrowo 1