PRZEDSZKOLE Nr 81

w Gdańsku

PROGRAM EDUKACYJNY „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!”

 

W trosce o zdrowy rozwój naszych wychowanków przystąpiliśmy do 8 edycji programu edukacyjnego „Mamo, tato, wolę wodę!”, którego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

 

 

Poprzez wspólną zabawę oraz podejmowanie różnorodnych aktywności, dzieci zdobyły wiele cennych informacji na temat wody i jej znaczenia dla człowieka i przyrody.

 

 

W towarzystwie pacynki ,,Zdrojka” zdobywaliśmy wiedzę o wodzie; wspólnie z nim śpiewaliśmy piosenkę pt: "Mamo, tato wolę wodę",  słuchaliśmy bajek z przygodami Zdrojka. 

 

W każdej grupie dzieci miały stały dostęp do wody

 

 

 

Eksperymentowaliśmy – obserwowaliśmy i poznawaliśmy właściwości wody (kolor, zapach, smak, kształt), odmierzaliśmy odpowiednią jej ilość.

 

 

Obserwowaliśmy zachowanie się wody w trakcie przekształceń zmieniających jej wygląd i wnioskowaliśmy o stałości ilości wody w butelce.

 

 

 

Wykonaliśmy prace plastyczne w zespołach na temat „Zdrowa woda”

 

 

Poznaliśmy sposoby oszczędzania wody w życiu codziennym w domu i w przedszkolu …

 

 

oraz  dowiedzieliśmy się jak ważne jest jej oszczędzanie dla naszego środowiska.

 

 

Poznaliśmy obieg wody w przyrodzie…

Z Wodnymi Superbohaterami - Zosią i Krzysiem- poprzez zabawy i praktyczne działania poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat roli wody, właściwego odżywania oraz aktywności fizycznej dla zdrowia i dobrego samopoczucia.