PRZEDSZKOLE Nr 81

w Gdańsku

WYCIECZKA DO JEDNOSTKI RATOWNICZO-GAŚNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ WE WRZESZCZU

IMG 1

10 maja dzieci z grupy III i IV wyjechały na wycieczkę do remizy strażackiej we Wrzeszczu.
Dzięki życzliwości Strażaków dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki i sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki.

 

 

IMG 7405

Z wielkim zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści o odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz akcjach ratowniczo – gaśniczych.

 

IMG 7435

Największą atrakcją była możliwość poznania wozu strażackiego od wewnątrz oraz usłyszenia sygnałów, których używają strażacy, gdy jadą do gaszenia pożaru lub wyruszają w celu ratowania osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

 

IMG 7478

Dzieci miały wyjątkową okazję obejrzeć ambulans pogotowia ratunkowego z wyposażeniem oraz poznać zawartość torby pierwszej pomocy.

 

IMG 7505

 

IMG 7503

Serdecznie dziękujemy Strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Straży Pożarnej Nr 1 we Wrzeszczu za niezwykle miłe przyjęcie i przybliżenie swojej trudnej pracy. Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Strażaka, życzymy wszystkim Strażakom szczęśliwych powrotów z akcji oraz spełnienia wszystkich planów.